با کیفیت ترین گیرنده دیجیتال تلویزیون چی بخرم

⏰ مدت زمان خواندن نقد و برسی کالا + خرید محصول : 6 {دقیقه}

گیرنده دیجیتال تلویزیون چی بخرم راهنمای خرید با کیفیت ترین یا بهترین گیرنده دیجیتال تلویزیون به شما کمک خواهد کرد به بهترین انتخاب را داشته باشید اما نکته مهم اینجاست در خرید گیرنده دیجیتال باید به چند نکته مهم و اساسی دقت نمایید که میتوان به سرعت تعویض کانال و میزان قدرت گیرندگی محصول اشاره نمود

  • اما نکته ای که یخلی از مردم به آن توجه نمیکنند یا حتی نمیدانند که چندین شبکه تلیزیون صدا سیما دارای کیفیت اچ دی میباشد اگر شما گیرنده ای تهیه نمایید که قابلیت دریافت فرمت یا کدک اچ ای وی سی را نداشته باشید این خود یک نکته منفی برای گیرنده دیجیتالتان خواهد بود چون برای دریافت شبکه های اچی دی با کیفیت حتما باید دستگاه شما این قابلیت را پشتیبانی کند که معمولا روی همه دستگاهایی که این قابلیت را دارند گزینه اچ ای وی سی آمده است که باید قبل خرید به آن توجه نمایید. مورد بعدی اگر با سرچ توسط تلویزیون کانهالهای اچ دی را دریافت کرده اید نیازی به خرید دستگاه نیست اما اگر دریافت نشد یعنی باید این دستگاه را خریداری نمایید. که  ما بهترین گیرنده دیجیتال hevc را معرفی خواهیم کرد. 

 

 

گیرنده دیجیتال چیست

 

گیرنده دیجیتال چیست:   

به زبان ساده در این مقاله راهنمای خرید گیرنده دیجیتال تلویزیون ستاپ باکس دستگاهی برای دریافت شبکه های صدا سیما است البته زمانی باید خریداری شود که تلویزیون شما به هر علتی قادر به دریافت شبکه های سیما نمی باشد. 

 

hevc چیست :

اپ ای وی سی hevc چیست این سوالی است خیلی ها میپرسند که باید بگوییم گیرنده اچ وی سی همان گیرنده دیجیتال است و هیچ تفاوتی با گیرنده های نسل قدیمی ندارد تنها فرق آن این است که گیرنده های قدیمی فرمت hevc را پشتیبانی نمیکنند و باید از ست اب باکس جدید استفاده نمایید.

 

 از کجا بفهمیم گیرنده دیجیتال hevc دارد

 

از کجا بفهمیم گیرنده دیجیتال hevc دارد :

بسیار ساده است بر روی جعبه این دستگاها درج شده hevc و H.265 پلیر و به سادگی میتوانید بفهمید که دستگاهی که میخرید این قابلیت را دارد یا خیر پس دقت نمایید. اگر گیرنده قدیمی دارید ساده ترین راه این است یک بار کانال را جستجو نمایید اگر شبکه های جدید دریافت شد که نیازی به خیر دستگاه جدید ندارید.

 

ناهماهنگی صدا و تصویر در گیرنده دیجیتال :

تاخیر صدا در گیرنده دیجیتال این مشکلی است که معمولا در اکثر گیرنده های دیجیتال یا تلویزیون پیش خواهد آمد توجه نمایید این مشکل بعد چند ثانیه بعد عوض کردن کانال حل خواهد شد. برای رفع این مشکل ساده ترین کاری که میتوانید انجام دهید حتما از یک آنتن قوی و پر قدرت استفاده نمایید  چون اگر انتی ضعیف باشد شبکه قطعو وصل خواهد شد گزینه بعد استفاده از کابل اچ دی ام ای بجای کابل ای وی است . بعد این مراحل میتوانید به تنظیمات گیرنده دیجیتال خود مراجعه کرده و بعد وارد گزینه های تصویر و صدای گیرنده شوید که انجا میتوانید تنظیمات خود را اعمال نمایید.  باز هم تاکید میکنیم تا انتن با کیفیت و کابل اچ دی ام ای تهیه نکردید وارد مراحل بعد نشوید. چوا اصل کاری داشتن آنتی با کیفیت است و هرگز از انتن های بی کیفیت ارزان استفاده نکنید.

   

 

آموزش نصب کلید خاموش روشن به گیرنده دیجیتال تلویزیون :

یکی از معایب گیرنده های دیجیتال نبود کیلد خاموش روشن در دستگاه است که شما میتوانید با تهیه یک دوشاخه کلید دارد به سادگی قابلیت خاموش و روشن شدن را به دستگاه اضافه نمایید یعنی دوشاخه فعلی را جدا کرده و یک دوشاخه کلید دار به دستگاه وصل نمایید چون در بسیاری از خانه ها از چند دستگاه استفاده میشود و گاهی اوقات نیازی به گیرنده نیست نحوه بستن دوشاخه کلید دار هم همانند دو شاخه معمولی است که ما پیشنهاد میکنیم بعد باز کردن لامپ داخل دوشاخه را جدا کنید چون نیازی به ان نیست.

 

 

چرا تصویر گیرنده دیجیتال اچ ای وی سی کیفیت ندارد

 

چرا تصویر گیرنده دیجیتال اچ ای وی سی کیفیت ندارد :

بعد خرید گیرنده دیجیتال hevc به هیچ عنوان از کابل قدیمی ای وی که در سه رنگ سفید قرمز زرد است استفاده نفرمایید چون کیفیت تصویر گیرنده را بسیار کاهش خواهد داد و باید یک کابل اچ دی ام ای تهیه فرمایید و از آن استفاده نمایید تا شاهد کیفیت بالای شبکه های تلویزیون باشید.البته اگر تی وی شما کابل اچ دی را ساپورت نمیکنید توقع کیفت تصویر بالا از آن نداشته باشید. 

آیا قدرت پردازش گیرنده دیجیتال مهم است :

معمولا بیشتر ستاپ باکس های موجود در بازار از نظر کیفیت و سرعت به یک اندازه هستند و بخاطر همین موضوع اختلاف قدیمی بالایی ندارند اما شما قبل خرید حتما در فضای مجازی تحقیق نمایید.

  

تعداد شبکه های اچ دی صدا و سیما :

از نه آذر ماه سال 1399 شبکه‌های ای فیلم ، ایران کالا، تماشا،نسیم ، نمایش ،العالم ،شبکه یک سیما ، سه ، ورزش ،شبکه خبر مستند،افق  ،پویا و شبکه فور کی که در برخی استانها قابل دریافت است که میشود گفت این کیفیت قبال قیاس با کیفیت قبلیشان نیست . توجه شبکه فورکی صدا و سیما در بسیار از شهرها قابل دریافت نیتس که جای نگرانی نگراند و مهم شبکه های دیگر است. 

 

چرا گیرنده دیجیتال کانال پیدا نمیکند :

در این حالت یعنی مشکل از آنتن دهی شما خواهد بود و حتما سیم انت خود را چک نمایید چون گیرنده دیجیتال بدون آنتن نمیتواند کانالها را جستجو نمایید. 

اچ ای وی سی چیست :

فرمت HEVC در سال 2013 توسط اتحادیه بین المللی ارتباطار تأیید شد اچ ای وی سی با حفظ کیفیت تصویر، امکان کاهش حجم فایل‌ها تا دو برابر بیشتر از AVC قدیمیرا دارد  امروزه تلویزیون  جدید 2019 به بعد اکثرا قابلیت دیکد کردن داده هایی که با این روش فشرده سازی شده اند را دارند.

 

چند مدل گیرنده دیجتال داریم :

.گیرنده دیجیتال سیماران دنای که یکی از شناخته ترین ها است و پاناتک مارشال پروویژن ایکس ویژن مکسیدر و مدلهای دیگر در بازار هستند که میشود گفت همگی از نظر کیفیت در یک حد هستند اما اگر میخواهید بدانید  از کجا گیرنده دیجیتال بخرم پست های بعدی ما را دنبال نمایید.

 

 

گیرنده دیجیتال تلویزیون چی بخرم

 

به مشخصات برخی سایت های اینترنتی اعتماد نکنید:

توجه نمایید برخی از سایت به معرفی گیرنده های دیجیتال میپردازند که هیچ اطلاعاتی از نحوه کارکرد این دستگاها ندارد و صرفا مطالب کپی شده قرار میدهند و باید توجه کنید بسیاری از گیرنده های دیجیتال بعد سال اچ دی شدن شبکه های صدا سیما قابلیت فرمت اچ ای وی سی را پشتیبانی نمیکنند هر چند شبک ها را دریافت میکنند ولی همان کیفیت قبلی را خواهید توانست مشاهده کنید و حتما قبل خرید مطمئن شوید که دستگاه شما این قابلیت را پشتیبانی میکند یا خیر چون دیده شده حتی فروشنده های خارج از فضای مجازی هم اطاعات درستی از این دستگاها ندارند پس حتما خودتان چک نمایید تا دچار مشکل نشوید.

خداحافظی با شبکه شما و ایران‌کالا :

در مرداد ماه 1401 این دو شبکه حذف و برنامه هایشان به دیگر شبکه ها منتثل شده است مخصوصا مسابقه دو نبش که با اجرای سامان گوران و سامان گوران و احمدرضا موسوی یه شبکه نسیم انتقال یافت .

شبکه فور کی با چی دریافت کنیم :

در حال حاظر بیشتر گیرنده های دیجیتال قابیت دریافت فور کی را ندارند و حتما قبل خرید از مشخصات گیرنده اطلاع پیدا نمایید و بعد اقدام به خرید نمایید.

چیکار کنیم گیرنده دیجیتال خراب نشود :

یکی از عواملی که باعث خراب شدن وسایل برقی میشوند گردو خاک است پس حتما محل قرار گیری دستگاه تمیز باشد . سعی کنید گیرنده در داخل محفظه کشو یا هر جای دیگری که هوا در جریان  نباشد قرار نگیرد چون امکان سوختن قطعاتش وجود دارد.

پیدا کردن نمایندگی تعمیر گیرنده دیجیتال :

برای این کار ساده ترنی روش سرچ برند در گوگل یا اینستاگرام یا تلگرام میباشد اما روش بعدی رفتن به ادرس سایت شرکت سازنده میباشد و به قسمت نمایندگی ها مراجعه نمایید اما بغیر نمایندگی میتوانید به تعمیرگاهای لوازم برقی شهر خود مراجعه نمایید که باید از الکتریکی های شهر خود پرسجو نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *