برای خرید یخچال به چه نکاتی توجه کنیم

برای خرید یخچال به چه نکاتی توجه کنیم
⏰ مدت زمان خواندن نقد و برسی کالا + خرید محصول : 4 {دقیقه}

 

برای خرید یخچال به چه نکاتی توجه کنیم :

 راهنمای خرید یخچال فریزر دوقلو قبل از خرید یخچال باید بدانید چه یخچالی برای شما مناسب است برای پاسخ به این سوال،باید به مشخصات یخچال دقت نمایید مثلا حجم یخچال و یا میزان صدای یخچال که برای خیلی ها مهم است چون در شب زمانی که همه جا ساکت است و یخچال روشن میشود آنجاست که میزان صدای آن تاثثیر گذار خواهد بود برخی از مدل‌های یخچال دارای اب سرد کن و یا هو بار هستند هستند،در نهایت، برای اینکه مطمئن شوید چه یخچالی را میخواهید باید به این نکات و از همه مهم تر نوع موتور آن هم دقت نمایید چون قلب تپنده یک یخچال موتور و سرما دهی انها میباشد چون یک یخچال هر چقدر هم زیبا باشد ولی از نظر سرمایش مشکل داشته باشید بدون شک شما را اذیت خواهد کرد و در ماندگاری مواد غذایی هم درست عمل نخواهد کرد.

 

راهنمای خرید یخچال خانگی

 

هوم بار یخچال چیست :

هم بار یخچال در وسط درب یخچال قرار داد که شما میتوانید با فشار دادن ان بدون ان که یدرب یخچال را باز کنید به محتویات داخل یخچال دستری پیدا میکنید البته یکی از معایب این ویزگی این سات که امکان خراب شدن درب دارد ولی مزیتی که دارد این است که درب یخچال کمتر بازو بسته خواهد شد و این بتسگی به خودتان دارد.

آبریز یخچال چیست :

آبر ریز یخچال همان طور که از نامش پیداست وظیفه ریخت آب را ایفا میکند که در پشت درب یخچال مخزنی دارد که میتوانید آن را اب کنید و از بیرون بدون آنکه درب یخچال را باز نمایید به آب خوردن دسترسی پیدا کنید که مزیت داشتن آن این است که درب یخچال کمتر بازو بسته میشود و طبیعتا یخچال فشاری کمتری را تحمل خواهد کرد معایب ابریز یخچال این است که شما باید هر بار مخزن اب را پر نمایید و احتمال شکستن دسته آبریز هم هست البته برخی از یخچالها مستقیم به آب شهری متصل میشوند که شما در این حالت نیازی به پر کردن مخزن ندارید. هر چند شما میتوانید با تهیه کلمن آب رومیزی و قرار دادن یک قطعه اب یخ تا 24 ساعت آب یخ داشته باشید و دیگر نیازی به ابریز ندارید. 

میزان حجم یخچال را چگونه تشخص دهیم :

این کار هم بسیار ساده است چون کنار برچسب انرزی قیمتی وجود دارد که میزان حجم یخچال را درج کرده که شما میتوانید به سادگی میزان حجم هر یخچالی را مشاهده نمایید البته معمولا همه یخچال های دوقلو به یک اندازه هستند و تفاوت چندانی با هم ندارند اما اگر فضای یخچال برایتان مهم است و حجم مواد غذایی زیادی را میخواهید نگهداری نمایید حتما با این نکته توجه نمایید.

 

کدام یخچال فریز دوقلو کم مصرف تر است

کدام یخچال فریز دوقلو کم مصرف تر است :  

معمولا برچسب انذزی یخچال های قدیمی از A شروع میشد ولی بیشتر لوازم خانگی امروزه از +++A شروع میشود تا D که این مورد کنار یخچال قابل مشخص است و میزان مصرف انرزی سالانه هم در کنار مصرف انرزی درج شده و طبیعتا هر چقدر اعداد پایین تر باشد مصرف برق دستگاه کمتر خواهد بود.

 

نکات مهم قبل از خرید یخچال فریزر :

  • توجه به موتور (کمپرس)
  • توجه به نوع اب و هوای یخچال
  • توجه به اندازه‌ و ابعاد
  • توجه به برچسب انرژی
  • گارانتی معتبر
  • موتور با کیفیت مثل اینورتر
  • جنس بدنه با کیفیت
  • میزان رضایت بالای مشتری داشته باشد
  • مشاوره با کسانی که یخچال مورد نظر شما را خریداری کرده اند

 

 

چطور تشخصی یخچال چقدر صدا دارد

 

چطور تشخصی یخچال چقدر صدا دارد :

معمولا در کنار یخچال همان جایی که مصرف انرزی یخچال در شده گزینه ای به نام دسی بل یخچال درج شده و این عدد هر چقدر زیاد تر باشد بین یخچال ها بدون شک صدای موتور یخچال هم زیاد تر خواهد بود که باید در حین خرید به این نکته توجه نمایید. معمولا تا 50 دسیبل صدای طبیعی میباشد و صدای زیر 34 صدای کم و میزان صدا تا 44 متوسط میباشد.

 

یخچال نو فراست یا دیفراست بخریم :

دیفراست بهتر است یا نوفراست معمولا همه یخچال های جدید نو فراست هتسند که شما باید حتما به مشخصات ان قبل توجه نمایید یخچال فریزر نوفراست  برفک ها به صورت اتومات آب می کند و دربرفکی تولید نمی  شو در این سیستم با توجه به انتقال مساوی سرما با فن در تمام داخل یخچال سرما مساوی  در همه جا پخش میشود

 

یخچال ساید یا دوقلو

 

یخچال ساید یا دوقلو :

این بستگی به سلیقه شما دارد و چه تعداد هستید از آنجایی که معمولا فریزر ساید کوچک است طبیعتا انهایی که فریزرشان همیشه پر است شاید مناسب نباشد و برعکس آنهایی که خانه کوچکی دارند ساید برای آنها مناسب است و هر دو مزیت و معایب خاص خودشان را دارند هر چند نمیشود البته ان نظر ظاهر ساید بای ساید ظاهری مدرن دارد.

 

چرا موتور یخچال زیاد صدا میده :

موتور یخچال های جدید و صفر نباید صداهای عجیبی داشته باشند یعنی اگر یخچال دوقلو یا فریزر یا ساید یا هر یخچال دیگری کمپرسورش بیش از حد صدا داشت این یعنی موتور ایراد دارد یا کلا خیلی بی کیفیت است چون در حالت عادی موتور صدای معمولی باید داشته باشد پس اگر این مشکل را داشید حتما به یک تعمیر کار مراجعه نمایید . اگر قصد خرید یخچال دارید و نمیدانید کدام مدل بهتر است حتما از اشنایان پرسجو نمایید اما اگر امکان پرس جو  نبود در فضای مجازی جستجو کنید یا حتما از یک مارک معتبر که امتحانش را پس داده یخچال تهیه نمایید . مورد بعد حتما قبل خرید و یا زمانی که کارتن توسط نصاب باز میشود یخچال را کاملا چک کنید تا از نظر فیزیکی سلامت باشد.

 

جمع بندی :

 برای خرید یخچال باید به عوامل زیادی توجه نمایید حتی نوع رنگ یخچال چون معمولا یخچال هر چقدر  رنگ روشن تری داشته باشد طبیعتا زودتر کثیف میشود و هر چقدر تیره تر باشد لکه ها را کمتر نشان میدهد و نکاتی مثل اندازه یخچال بزرگ کوچکی یخچال و موارد دیگری که گفته شد توجه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *