بررسی کار نکردن کنترل تلویزیون و تعمیر در خانه

⏰ مدت زمان خواندن نقد و برسی کالا + خرید محصول : 2 {دقیقه}

امروزه کنترل از راه دور تلویزیون در خانه بناشد یک چیز کم است و دیگر کسی حوصله عوض کردن کانال به صورت دستی را ندارد ، از بلند کردن  صدا  بگیر تا عوض کردن کانال بااین‌حال، مواقعی  هم پیش میاد که کنترل کار نمی­کند و این یعنی شروع مشکل در ادامه اصلی ترین عواملی را که موجب میشود کنترل کار نکنه را به شما خواهیم گفت

 

 

 

6 دلیل کار نکردن کنترل تی وی :

  • مشکل داشتن باتری‌ نیم قلمی
  • جرم گرفتن برد کنترل
  • امکان اسیب دیدن دکمه ها
  • سوختن مادون قرمز
  • خیس شدن دستگاه
  • سوختن قطعات داخلی

علت خرابی کنترل تلویزیون چیست:

خراب شدن کنترل تلویزیون یکی از رایج ترین علل خرابی کنترل ها نداشتن روکش است که به مرمر زمان وقتی با دست تماس دارد بخاطر عرق کردن دست و یا وارد شدن مایعات در داخل برد کنترل دچار خرابی و فرسودگی خواهد شد . ساده ترین راه برای افزایش طول عمر کنترل خود این است که یک یا دو لایه سلفون روی کنترل خود بپیچید تا هر زمان که نیاز به تعویض روکش بود این کار را را تکرار نمایید چون سلفون بخاطر چسبندگی که دارد کاملا روی کنترل سوار میشود و گویا کنترل شما وکیوم شده است از همه مهم تر بسیار به صرفه تر هم خواهد بود البته معمولا الکتریکی هایی در همه شهرها هستند که یدکی تلویزون مثل کنترل از راه دور را هم به فروش میرسانند.

کنترل خراب شد از کجا بخریم :

هیچ نگران نباشید چون در بازار به فور انواع کنترل تلویزیون و گیرنده دیجتال ظبط اسپیکر و ….. یافت میشد که معمولا لوازم برقی ها و برخی الکتریکی ها هر شهر از این گیرنده ها به فروش میرسانند.هر چند کنترل تلویزون اگر پیدا هم نشد قابل تعمیر است .

علت ضعیف شدن کنترل تلویزیون :

تمام کنترل  ها با طریق  از امواج مادون‌ قرمز کار می‌کنند و معمولا علت خرابی کنترل ها خرابی این قسمت یا برد و دکمه های کنترل است البته در مواردی کنترل سالم است اما سعی کنید همیهش باطری با کیفیت خریداری نمایید تا در عملکرد کنترل مشکلی پیش نیاید.

جمع بندی :

همیشه سعی کنید برای کنترل یک جای مخصوص داشت داشته باشید جا کنترلی یک نظم دهنده برای انواع کنترلها میباشد که انواع مختلفی دارند. از انجایی که در بیشتر منازل مبل وجود دارد پر طرفدار ترین آنها مدل رو مبلی میباشد که چندین سال است که هم در ایران و هم در تمام فروشگاهای خارج کشور به فروش میرسد که جزو محصولاتی هستند که باعث میشود کنترل نه گم شود و نه به سادگی خراب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *